Friday, April 21, 2017

Nii põnev! So Exciting!


Ma olen alati vaimustunud olnud käärimisel olevast lõimest. Ta tekitab nii ilusaid mustreid. Seekord pildistasin neid lõimi ja disainisin kangaks (LINK).

Minu lapitekis näeb see kangas välja selline:


Oooh, see käärimine võttis rohkem aega, kui tavaliselt, sest ei mina tea, kuidas see juhtus, aga värvitud lõimi oli vähem, kui ma mäletasin olevat. Siis sain neid juurde värvida. Eriti olin hädas sirelililla lõimega. Värv ei jäänud kinni ja tuli järgmine päev täiendav kinnitamine teha. Õnneks see toimis. Muidu viska või minema kallis kraam. Aga värviandvat lõime ju sellises vaibas kasutada ei saaks.
Lõpuks sain ikkagi kääritud. Hea lõime vähesuse tõttu tuleb nüüd niigi vähe kitsam vaip, kui algselt plaanis oli. Sain kääritud, käärpuudelt maha ja lõimepoomile.
Järgmine tööd - niietamine ja soastamine - läksid isegi ladusalt. Eelmise vaibaga kisasin küll ingleid ja kuradeid omale appi.


Aga kisada sain nüüdki. Vist terve päeva (mulle vähemalt tundus nii) pingutasin lõimi ette kinni. Selline tunne oli, et jäängi seda tegema ja kõik on nässus. Kui esimene sentimeeter oli kootud, tundus küll, et olen pilvelõhkujaga valmis saanud. Mul pole sellist asja varem juhtunud, et tallad ühed tallad alla, on lõimed pingul ja kõik ilus. Tallad aga teised - kõik lõimed lontis ja lõdvad. Mis toimub?! Aga ma sain ta korda.


Ja praegu tuleb vaipa nii mis ludin:


No comments: