Sunday, February 27, 2011

Mitu elevanti mahub ühte sapakasse?

Täpselt nii palju kui ise viitsid neid kohvriga kaasa tarida! Aga enne pead nad muidugi valmis õmblema.
Mul olid siin igasugused toredad ja huvitavad tegemised pooleli, pidid nagu kähku valmis saama aga jäin omadega toppama sest lapsed hankisid omale kuskilt mingi "toreda" viiruse: nohu, köha, virr. Oh jah. Nii et loomingulisemad tegemised kõik pooleli ootamas. Natuke vähem loomingulisem aga see eest eluliselt oluline on haiguseudus virisemishimulistele lastele tegevuse leidmine. Voodis ilusasti teki all nad ju nagunii ei püsi.
Alustuseks on vaja siis tõbist last ehk tema kätt, pliiatsit ja paberit:


Joonistad lapse käe järgi lõike ja märgid ka selle koha kus juba sõrmi saab liigutada. See viimane on selle jaoks, et planeerid elevandi londi sellele joonele.
Selle lihtsa joonise järgi valmistad lõiked. Ülemine rida: 1. selg, 2. kõht koos londi alumise poolega, 3. pea koos londi ülemise poolega ja ülejäänud on kõrvade lõiked


Kõrvade jaoks on vaja kaks poolt. Sisekõrva pool lõika natuke laiem kui väliskõrva oma. Kroogid suurema kõrvalõike niidi-nõela abil teisega samasse suurusesse ja õmbled masinal pooled kokku:Kõrvad jäävad nagu pisikesed taskukesed. Pööra nad ümber ja mudi näppude vahel ilusaks:


Järgmiseks valmistad esimese poole.Asetad seljalõike ja esimese poole vastakuti, kõrvad asetad pea õmbluse vahele. Õmbled kinni.


Õmmeldud. Palista alumine äär ja pööra oma elevant ringi. Õmble talle nööpidest silmad. Silmade asendiga saab päris lihtsalt vantidele erinevaid ilmeid:
Ja siin nad on kõrvuti, kaks lõbusat Londistet.
Nii saab palju tsirkust teha.

6 comments:

Triin said...

Väga lahedad elevandid on!
Ma ainult imestan, et lapsed lasid Sul õmmelda... (Meist käis ka see sajandi nohu üle, nii et ma tean seda olekut üsna hästi.)

Anonymous said...

Seda õmblemist saigi teha kuna see on üle mõistuse lihtne ja kiire moodus. Siuh ja valmis! Enamat nad tõesti ei oleks lasknud teha.

Lillekasvataja

Sirtsuk said...

Nii lahedad!

Köögikata said...

Megasuperlahedad! Ja minu blogger peitis selle postitusuudise minu eest kuhugi ära, alles nüüd avastasin. No hea et ikka avastasin!

X by Leina Neima said...

Vahvad - viitasin nende ilmarahvaga jagamiseks ka craftwerkis ( http://bit.ly/gpqrY2 )

isehakanud lillekasvataja said...

Aitäh viitamast!