Wednesday, May 19, 2010

Viimase aja tegemised


Panin oma telgedele villased lõimelõngad, et katsetada toimse koe tegemist. Lõpptulemusena plaanisin laia salli ehk saledat sõba. ;) 50 cm lai, kuni 1,5 m pikk, suveõhtuks õlgadele.
Toimset kude ei tulnud aga see-eest tuli palju muud! Alguses tuli näiteks kahekordne labane! Ilusasti üks külg kinni, teine lahti. Aga kuna mul oli lõimelõngad seatud mustri järgi (30 valget või halli ja vahel 2 roosat), jäid roosad lõimelõngad vaid ühele poolele. Sellist imelikku mustrit ma ei tahtnud, nii jätkasin katsetustega ja lõpuks hakkas mingi normaalne koemuster ka tulema. Aga toimne see küll pole:


Ülemisel fotol on halli lõngaga üks pool, valgega kudusin tagurpidi. Nii on korraga nii esimene kui tagumine pool näha. Suurem pilt:


See "toimne" jäi mul proovilapiks. Tüdrukule nukusalliks. Paar viga tuli sisse, sellepärast.
Vahepeal sai ka kangakudumise kursus lõpetatud. Teise tööna valmis ruuduline vaip:


Tore topelt kude. Hea pehme. Selle kudumisega sai natuke nalja ka. Alustasin trikotaaziribadega: roosad, kaitsevärvi roheline ja hallikasvalge. Kogemata aga olin liiga vähe materjali kaasa võtnud. Liiga pisikeseks aga ka ei raatsinud proovilappi jätta. Olin ju tütrele lubanud, et ta saab omale roosaruudulise nukuvaiba! Õnneks oli mul kotis kaasas natuke halli ja roosat villast lõnga ja kampsuni all heleroheline T-särk. See pluus oli niikuinii suht vana juba. Nii et lõikusin omal särgi seljast ja kudusin tütrele vaibakese valmis! ;D Ega ma seal kudumas paljas olnud! Ikka kampsun jäi ju selga!
Ja selle "toimse" koe jätsin tsipaks ajaks kõrvale. Tegin hoopis labases koes ruudulise salli. Päris ilus kukkus välja!


6 comments:

Köögikata said...

See sall on ju imeilus!

isehakanud lillekasvataja said...

Kukkus päris sehv välja jahh!

Triine said...

Sall on vahva, ma pole veel julgenud villast lõimeks kasutada. Aga hirmsasti tahaks proovida

Ise Hakanud Lillekasvataja said...

Proovi! Ega see nii keeruline olegi! Aga ära lõimelõngu liiga pikki valmis keeruta! Villane ei taha nii kpikalt pinges olemist.

Toby said...

Thanks great bblog

Toby said...

Thanks, great post