Saturday, September 6, 2008

Pärlitega kudumine /Knitting with pearls

Juba mõnda aega tagasi tellisin posti teel omale pakikese helmeid. Osa helmeid tellisin kogemata liialt suured. Nimelt kasutan crazy quilt töödes teinekord pisemaid seemnehelmeid. Aga helmekesed olid ilusad, toredat värvi ja vaikselt hakkas hinges kriipima, et mida nendega siis peale hakata?
°°°°°°°°°°°°°°°°°
I accidently bought the wrong size pearls, becouse too big for my crazy quilts. But those pearls are so lovely and I thought a long time what I must to do with them.
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Ei mäletagi, ausalt öeldes, et kust mulle see mõte siis pähe kargas, et üritaks õige kududa. Ja kooks kõigepealt tütrele salli, et nagu proovilapp aga kasutuskõlblik.
Ostsin siis poest kahte värvi, valget ja helesinist oi-oi kui pehmet lõnga ja kohe koju kuduma. Lõnga nimi on Fabia, juhul kui kedagi huvitab. Selline pooleni mohäär ja pooleni miski muu, ei mäleta enam. Muideks, harutada pole sellest lõngast kudumit just eriti kerge.
Esialgu mul polnud muidugi õrna aimugi, et mida teha. Aga tasapisi mõtted selginesid ja hakkas arenema vot selline sall:Lükkisin posu helmeid lõngale ja muudkui kudusin. Kuna ma tegelikult kududa üldse ei oska, ei hakanud mingite mustritega jändama. Teen lihtsa salli, servas suvaliselt pärlid ja narmad heegeldan ka hiljem juurde.
°°°°°°°°°°°°°
And I stared knitting with those pearls. I start make a simple shawl for my little daughter. I choose very-very soft turkish  yarn "Fabia" 56% polyamid and 44% polyacryl. It is so soft! Like down feather of young birds.
Narmad tulid toredad. Heegeldasin nad meelega ebaühtlase pikkusega ja mõned natuke krussi.
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Ruffles I made grumpily. I wanted them to be with  different lenght and little bit crooked. I like this shawl very much! I think I do one shawl like this for me too!
Praeguseks olen siis niisuguse jupi juba valmis teinud. 
Minu meelest täitsa tore asi tuleb välja. Teen vist endale kah sarnase.

No comments: